Start » Bale, bankiety, imprezy

Zabawa Andrzejkowa

6 listopada 2014 2 069 views 0 Komentarzy

Mamy polowe listopada i przed nami nadchodzące Andrzejki które są kolejną okazją na zorganizowanie imprezy i przełamanie szarej jesiennej aury.

Pierwotnie zwyczaj obchodzenia Andrzejek był skierowany wyłącznie do niezamężnych panienek korę to w wigilie św. Andrzeja wróżąc otrzymywały odpowiedz kiedy za i za kogo wyjdą za mąż wróżby te traktowano wyjątkowo poważnie. Obecnie Andrzejki to okazja na huczną zabawę obu płci, tuż przed rozpoczynającym się adwentem a wróżby mają jedynie charakter rozrywkowy. Mimo iż wróżby na Andrzejki nie mają już charakteru matrymonialnego jak to było kiedyś nadal są nieodłącznym ich elementem.

W dzisiaj imprezy andrzejkową można obchodzić na wiele sposobów i różnych miejscach w okresie przed andrzejkowym wiele pubów i hoteli przygotowuje oferty specjalne na bal Andrzejkowy, wówczas zapraszają artystów, wróżki oraz organizują konkursy.

Osoby które planują zorganizować imprezę Andrzejkową przygotowaliśmy kilka przykładów zabaw z wróżbami:

Pod tym linkiem znajdą państwo oferty specjalne na Bal Andrzejkowy http://www.e-konferencje.pl/oferty/

Orzechowe łódeczki

Do tej wróżby potrzebne są orzechy włoskie i małe świeczki do tortu. Należy wziąć orzech i rozłupać go delikatnie tak, aby powstały dwie łupinki. Do jednej skorupki trzeba włożyć malutką karteczkę ze swoim imieniem, a do drugiej z imieniem ukochanego. W każdej połówce umieszczamy po jednej zapalonej świeczce i puszczamy łódki na wodę.
Gdy łupinki się spotkają, oznacza to szybki ślub. Jeśli zetkną się dopiero na drugim brzegu miski, wróżbą liczne przeszkody.

Buty
Do wróżenia można posłużyć się również butami. Ta wróżba dotyczy tylko niezamężnych panien.
Ustawiamy buty, zdjęte z lewej nogi, gęsiego naprzeciwko progu drzwi. Przekładamy ostatni but na przód rzędu tak długo, aż któryś przekroczy próg. Właścicielka buta, który to zrobił, może oczekiwać w najbliższym czasie zmiany stanu cywilnego.

Pod tym linkiem inne propozycje wróżb Andrzejkowych http://www.organizatorzyimprez.pl/artykul,176,zabawa-andrzejkowa.html

Niezależnie o tego jakie miejsce wybierzemy na zorganizowanie andrzejek, najważniejsze jest by się w ten wieczór  dobrze bawić wśród przyjaciół i bliskich.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading ... Loading ...

Komentarze są niedostępne.