Start » Branża eventów spotkań, Imprezy firmowe, Imprezy integracyjne, motywacyjne

Wyjazdy integracyjne

1 marca 2010 2 428 views 0 Komentarzy

Mam teraz temat, który w dobie działania nowoczesnych firm jest coraz bardziej aktualny – no właśnie imprezy i wyjazdy tzw. integracyjne. Od jakiegoś już czasu odnoszę wrażenie, że firmom zależy na zacieśnieniu więzów pomiędzy pracownikami, a osłabieniu więzów rodzinno-partnerskich. Tego typu imprezy odbywają się zawsze bez partnerów i prawie zawsze są suto zakrapiane…

Wiem, że zaufanie powinno wszystko załatwić, ale pozostaje jednak problem wodzenia na pokuszenie wspomagany intensywnie alkoholem i izolacją od najbliższej osoby. To jeden aspekt, a drugi to ten, że ludzie i tak pracują często ponadnormatywnie, a do tego jeszcze ich czasem dla najbliższych chce brutalnie zarządzać firmą również. Takie imprezy są oczywiście obowiązkowe. Moim zdaniem tego typu działalność firm przynosi bardzo negatywne skutki dla rodziny i związku. Sam jestem w sytuacji, w której moja partnerka musi często na takich imprezach bywać a mnie powoli cierpliwość w samotne wieczory się kończy… Pozdrawiam serdecznie P.

Wraz z rozwojem rynku, doceniono rolę relacji w codziennych kontaktach ludzi muszących ze sobą współpracować. Modne stały się imprezy integracyjne, co nie znaczy, że wcześniej ich nie było. Wielu z nas pamięta „wycieczki zakładowe”: wyjazdy na grzyby, narty, czy na ognisko. Pracownicy chętnie brali udział w takich wypadach, choćby z tego powodu, że nie każdy posiadał wymarzonego „malucha” czy przydziałowego trabanta. Faktem jest, że często te wycieczki organizowano dla całych rodzin pracowników.

Dzisiaj firmie zależy, by ludzie czuli się związani z miejscem pracy nie tylko obowiązkami. Mają utożsamiać się z firmą i poczuć wspólnotę  z kolegami zza biurka. Podczas takiego wyjazdu chodzi o to, by wzmocnić więzi w zespole, zdefiniować role zespołowe, nauczyć się współpracować z określonymi ludźmi. Taki wynik daje bliższe poznanie się na gruncie prywatnym. Łatwiej jest w ten sposób zmniejszać napięcia i konflikty wyrastające pomiędzy poszczególnymi działami, czy grupami roboczymi, a także pomiędzy pojedynczymi pracownikami. Gdyby tego typu wyjazdy organizowane były z możliwością zabrania ze sobą partnera, raczej trudno byłoby uzyskać takie efekty.

Strony: 1 2

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading ... Loading ...

Komentarze są niedostępne.