Start » Konferencje

Promocja konferencji

13 stycznia 2010 2 316 views 0 Komentarzy

Konferencja jest to wydarzenie wokół którego grupa praktyków, naukowców jak również osoby zainteresowane tematem danej konferencji spotykają się w celu wysłuchania referatów, wykładów oraz podjęcia dyskusji na określony temat. Podstawową formą dyskutowania oraz prezentowania wyników badań naukowych, medycznych, ekonomicznych obok publikacji, są organizowane w tym celu konferencje zwane prezentacjami.

Tradycyjne konferencje coraz częściej zastępowane są przez tele i wideokonferencje. Nadal jednak w wielu przypadkach koniczne okazuje się osobiste spotkanie.
Zorganizowanie dobrej konferencji wymaga durzego zaangażowania. Sama rezerwacja sali konferencyjnej oraz postawienie na stołach wody mineralnej i delicji to zdecydowanie za mało. Dziś należy zadbać o odpowiedni wygląd zaproszeń, zaplanować przebieg konferencji, znaleźć noclegi dla jej uczestników oraz wynająć odpowiednią firmę cateringową często zadbać również o rozrywkę po oficjalnej części konferencji. Realizacja wszystkich tych etapów gwarantuje organizację profesjonalnej konferencji.

Przygotowanie dobrej konferencji, jest ważnym elementem wpływającym na działalności każdej instytucji.  Dobór odpowiedniego miejsca.  ma duży wpływ na organizacje dobrej konferencji. Standardem jest rezerwacja miejsca na konferencje w ośrodku konferencyjnym z odpowiednią salą konferencyjną wyposażoną w łącze internetowe, nowoczesny sprzęt techniczny i audiowizualny.

Wybór miejsca na konferencje nie powinien być przypadkowy. W nagłych sytuacjach, kiedy konferencja jest organizowana w krótkim czasie, należy wybrać miejsce dobrze znane dziennikarzom, uczestnikom spotkania – tak, by nie mieli problemu z dotarciem np.  W niektórych wypadkach warto się zastanowić  nad miejscem niekonwencjonalnym, związanym z tematem spotkania. Jeżeli dane spotkania jest kilku dniowe trzeba pomyśleć o zakwaterowaniu oraz o uatrakcyjnieniu konferencji. Wybór miejsca ściśle związany jest z celem jakiemu to organizowane jest spotkanie czy to jest konferencja przedstawiające nowe trendy mody –  w tym celu sala musi być wyposażona w wybieg dla modelek czy tez prezentacja najnowszych odkryć wyników badań – konferencja naukowa, gdzie dominować będą wykłady.

Strony: 1 2

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading ... Loading ...

Komentarze są niedostępne.