Start » Branża eventów spotkań, Imprezy firmowe, Imprezy integracyjne, motywacyjne, Imprezy plenerowe, Konferencje, Organizacja szkoleń, Targi

Praca w organizacji eventów

27 maja 2010 17 293 views 2 Komentarze

Z nieformalnych źródeł wynika iż pracując w eventach dochód może sięgnąć nawet do 10 tysięcy złotych miesięcznie. Jak zatem wygląda rynek pracy dla eventowców i kto może zostać specjalistą od organizowania imprez?

Obserwując profile na Goldenline osób związanych z branżą eventową odnosi się wrażenie, iż w branży tej sprawdzi się dosłownie każdy, dlaczego? Ponieważ w gronie organizatorów imprez są  zarówno osoby solidnie wykształcone jak i te, które przygodę z edukacja zakończyły dawno temu często na szczeblu średnim. Zatem, czy rzeczywiście eventowcem może zostać każdy? Niekoniecznie.

Mimo, że branża z chęcią oferuje pracę młodym i kreatywnym, to jednak coraz częściej stawia się także na poziom wykształcenia, jako determinantę zatrudnienia.

Organizatorzy wydarzeń to często psycholodzy, socjolodzy, językowcy, czy dziennikarze, a więc przedstawiciele tych grup zawodowych, w których w szczególny sposób liczy się poprawna komunikacja, zdolności interpersonalne, czy umiejętności organizacyjne. Zwłaszcza językowcy mają możliwość sprawdzenia się w roli specjalisty od organizacji eventów, gdyż coraz częściej lwia część eventów odbywa się poza granicami naszego kraju.

Eventy to również szkolenia i konferencje ich organizacja i obsługa w tym celu w pracy organizatora szkoleń, konferencji pomocna okaże się baza obiektów szkoleniowych konferencyjnych na stronie  http://www.konferencyjne.pl/

W tym momencie rodzi się pytanie, czy istnieje szkoła, która przygotuje w odpowiedni sposób ludzi do pracy w tej branży, oraz czy, aby zostać event managerem trzeba się tego nauczyć?

Uczelnie w Polsce nie prowadzą kierunku stricte dla organizatorów imprez, aczkolwiek są jednak takie, które przygotowują w pewnym stopniu do pracy w eventach. Do nich należy Wyższa Szkoła Promocji w Warszawie, która stawia sobie za cel kształcić wysokokwalifikowanych specjalistów, zapewniając im solidne podstawy wiedzy teoretycznej oraz głębokie umiejętności profesjonalne odpowiednie do oczekiwań rynku pracy, w tym rynku turystyki biznesowej oraz eventów.

Strony: 1 2

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading ... Loading ...

2 Komentarze »