Start » Bale, bankiety, imprezy, Imprezy okolicznościowe, Imprezy plenerowe, Konferencje, Targi, Wydarzenia

Organizujesz imprezę – płać za wieszanie plakatów na słupach

20 września 2010 1 663 views 0 Komentarzy

W Toruniu trzeba płacić za wieszanie plakatów informujących o imprezach. Ile – okazuje się, że całkiem sporo, szczegółowe informacje zebrał serwis www.nowosci.com.pl

Chcąc umieścić plakaty na 65 słupach ogłoszeniowych, którymi dysponują Targi Toruńskie spółka miejska  trzeba przygotować się na spory wydatek. Ile trzeba zapłacić za to, aby się na nich znaleźć?

Standardowy plakat formatu 100×70 cm na jednym słupie – 25,50 zł netto. Jeśli zależałoby nam, aby taka reklama pojawiła się na każdym słupie, to musielibyśmy wydać 1657,50 zł miesięcznie. Im większa powierzchnia, tym drożej. Za plakat o wymiarach 180x120cm trzeba zapłacić już 328 zł (na 65 słupach – 21.320 zł), a za zajęcie całego słupa na miesiąc aż 860 zł. Imprezy, na które wstęp jest płatny, wyceniane są oczywiście jeszcze inaczej.

Co jeszcze jest wliczone w tę cenę? Zgodnie z uchwałą rady miasta organizator imprezy, który chce reklamować się na słupach, zobowiązany jest do zapłaty podatku na rzecz Miejskiego Zarządu Dróg za umieszczenie jej w pasie drogowym. Jej maksymalna wysokość wynosi 3 zł z mkw dziennie. Opłata obniżona jest do 10-20 gr za mkw, gdy impreza ma charakter kulturalny lub promuje Toruń. Im dłużej ktoś zdecyduje się na zajęcie powierzchni reklamowej, tym cena jest relatywnie niższa.

Źródło: www.nowości.com.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading ... Loading ...

Komentarze są niedostępne.