Start » Headline, imprezy

Organizacja imprezy turystycznej

23 marca 2016 2 611 views 0 Komentarzy

Organizacja imprezy turystycznej nie jest łatwym zadaniem, ale z pewnością przyniesie mnóstwo satysfakcji osobie zajmującej się świadczeniem tego typu usług. Każde biuro podróży działające jako organizator turystyki, musi spełnić kilka bardzo ważnych warunków.

Istotny jest produkt, który wprowadzony zostaje do sprzedaży. Składa się on przeważnie z minimum dwóch usług, na przykład z transportu i zakwaterowania w miejscu docelowym. To połączenie usług w jeden produkt, który występuje pod wspólną nazwą i ceną, nazywany jest pakietem turystycznym.

W branży turystycznej można wyróżnić trzy pakiety turystyczne: wycieczki poznawcze, pobyty wypoczynkowe oraz pozostałe imprezy – najczęściej zorganizowane podróże służbowe. Czym różnią się one między sobą?

Każdy ze wspomnianych pakietów turystycznych ma konkretną specyfikę wiążącą się z głównym celem wyjazdu.

W przypadku wycieczki jest to zwiedzanie atrakcji turystycznych i uzyskanie wiedzy na ich temat. Osoby zapisujące się na wycieczki, chcą przede wszystkim zaspokoić swoje krajoznawcze, poznawcze potrzeby. Wybierając produkt tego typu klienci kierują się swoimi zainteresowaniami i pasjami. Najczęściej spotykane oferty to wycieczki o charakterze religijnym, wycieczki po pałacach i zamkach czy wycieczki o tematyce historycznej. Popularne są też wycieczki i wyjazdy o charakterze trekkingowym.

Wycieczka jest bardzo wymagająca z punktu widzenia organizatora turystyki. Dlaczego? Jej organizacja związana jest z zapewnieniem wielu świadczeń na całej jej trasie, takich jak transport, zakwaterowanie, załatwienie biletów wstępów do zwiedzanych obiektów, przejazdów, zaplanowanie wyżywienia na trasie. Ważny jest również wybór odpowiedniego pilota lub przewodnika, który w czasie wycieczki jest reprezentantem organizatora i w jego imieniu opiekuje się uczestnikami.

Wyjazdy, których głównymi celami są wypoczynek i rekreacja mają zupełnie inny charakter. W tym przypadku najważniejszym zadaniem dla organizatora turystyki jest załatwienie odpowiedniego noclegu oraz wyżywienia. Często również organizator zapewnia dodatkowo atrakcje, które mają uprzyjemnić pobyt turystom, jak choćby nurkowanie, jazda quadami czy ognisko.

Organizator turystyki może zajmować się także organizacją innych podróży, przy czym najistotniejsze są tu ostatnio wyjazdy integracyjne oraz zorganizowane podróże służbowe, bardzo często związane z uczestnictwem w konferencjach lub w targach.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading ... Loading ...

Komentarze są niedostępne.