Start » imprezy, Wesela śluby, Wydarzenia

Modne wesele, a jak z dawnych czasów…

2 czerwca 2016 1 998 views 0 Komentarzy

Kwiaty we rozpuszczonych włosach, bardzo delikatne i zwiewne suknie ślubnę, a na stołach tylko i wyłącznie dania kuchni polskiej – wraca moda na typowo biesiadne wesela.

Wesela jak za dawnych czasów mają w sobie wiele uroku, bo już sam wystrój sal bywa zaskakujący. Zwykle przy wyborze motywu dekoracji stawia się na łany zbóż, wiązanki z ziół i traw w otulinie z polnych kwiatów i z gałązek drzew owocowych. Wszystko to nie tylko wygląda pięknie, ale i pięknie pachnie. Rzecz jasna wesela biesiadne najlepiej zorganizować wiosną i wczesnym latem, czyli wówczas, gdy na naszych polach i łąkach nie brakuje kwitnących roślin. Taka dekoracja robi wspaniałe wrażenie na zaproszonych gościach.

Urokliwie prezentują się też panny młode, które zamiast strojnych i drogich sukien stawiają na prostotę kroju, dodatkowo bez zbędnej biżuterii. Główną ozdobą są wianki ze świeżych kwiatów we włosach.

Menu zaś to zwykle cały szereg dań typowo polskich, a w nim: wędliny,  pieczywo orkiszowe, smalec ze skwarkami, pieczone prosię, pieczony pstrąg, żurek z jajkiem i kiełbasą, drób, racuchy, pierogi, kapusta z grochem, a na deser ciasta z dodatkiem naszych krajowych owoców (śliwki, jabłka, wiśnie). Grzaniec zastępuje komercyjne wina.

Zamiast nowoczesnych samochodów obowiązującym pojazdem do ślubu są konie zaprzężone do bryczki, a na sesję zdjęciową wybiera się złociste pola i zielone łąki. Oprawa muzyczna to raczej współczesne rytmy, ale są także mazurki, oberki, walce i polki. Mile widziane, gdy para młoda wykonuje przynajmniej dwa klasyczne tańce. To, co dodatkowo zachwyca gości, to zabawy oczepinowe z dawnych lat, śpiewy ludowe, a wszystko dalekie od prymitywnych i seksistowskich współczesnych zabaw oczepinowych.

Sale na takie wesela wybiera się zwykle z tych zlokalizowanych w małych wioskach czy urokliwych kurortach gdzieś w górach czy na Mazurach. Grunt to specyficzny, swojski klimat, którego nie zaznamy w żadnym miejskim lokalu weselnym. Zainteresowanych już teraz odsyłamy pod ten link.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading ... Loading ...

Komentarze są niedostępne.