Start » Branża eventów spotkań, Imprezy firmowe, Imprezy integracyjne, motywacyjne, Imprezy plenerowe, Organizacja szkoleń

Kim jest Touroperator ?

26 lutego 2010 5 124 views 0 Komentarzy

Touroperator jest niczym innym jak biurem podróży- przedsiębiorstwem, które na podstawie własnych usług i usług osób trzecich tworzy nową usługę (np. wycieczkę) pod anonimowego klienta. Oferuje tę usługę we własnym imieniu, na własne ryzyko i na własny rachunek.

Touroperator kreuje i promuje swoją ofertę  turystyczna w postaci gotowego pakietu usług.

Może to być zorganizowany pobyt turystyczny, wycieczka, pielgrzymka, rejs, pobyt wellnes & SPA, wyprawa wędkarska czy wyjazd na szkolenia i konferencje.

Do zdań niektórych touroperatorzy należy  również kompleksową organizacją imprez integracyjnych i motywacyjnych dla firm oraz doradztwem i organizacją wyjazdów biznesowych i turystycznych.

Touroperator gromadzi usługi od różnych wytwórców w celu sprzedaży każdej z nich detalicznemu odbiorcy, co wynika z kompleksowości potrzeby turystycznej. Działa w miejscu zamieszkania klientów oraz w miejscu skąd rozpoczyna się podróż turystyczna. Zadania touroperatora to:
? promocja, organizacja i sprzedaż swoich imprez turystom (we własnych punktach sprzedaży) lub poprzez agentów w ich lokalach,
? we własnym imieniu zawieranie z klientem umowy o świadczeniu usługi turystycznej,
? ponoszenie przed klientem pełnej odpowiedzialności za realizację i organizację usługi,
? zawieranie umów np. ( umowa zlecenie, o dzieło)
? zawieranie umów o świadczeniu usług turystycznych, np. umowa o wycieczkę.

Uwaga! Touroperator musi posiadać zezwolenie na prowadzenie działalności jako organizator imprezy.

W Polsce istnieje kilka tysięcy touroperatorów- od niewielkich agencji, biur podróży oferujących pokoje gościnne czy wczasy rodzinne, po wielkie firmy, których sieć sprzedaży obejmuje dziesiątki punktów na terenie całego kraju, organizujące wyjazdy do najbardziej egzotycznych miejsc.

Strony: 1 2

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading ... Loading ...

Komentarze są niedostępne.