Start » Branża eventów spotkań, Imprezy plenerowe

Festiwal Heineken Open’er 2010

4 maja 2010 6 657 views 1 Komentarz

Już nie długo rozpoczęcie jednego z największych festiwali muzycznych w Europie- Heineken Open’er Festiwal 2010. W dniach 1-4 lipca na terenie gdyńskiego lotniska Babie Doły (Kosakowo) odbędzie się już dziewiąta edycja tej imprezy.

Open’er Festival stał się jednym z najbardziej popularnym wydarzeniem muzycznych w Polsce i zagranicą. Dużą część publiki  stawioną tutaj goście z zagranicy. By każdy miał zapewniony nocleg, dla uczestników przygotowane zostanie pole namiotowe.

Każdy dzień festiwalu to oprócz kapitalnej muzyki, mnóstwo atrakcji pozamuzycznych i przyjazna atmosfera. Wszyscy nastawieni są pozytywnie, nieprzyjemne incydenty są rzadkością.

W 2009 roku festiwalu odwiedziło ponad 70 tysięcy ludzi i 500 dziennikarzy. Po raz pierwszy impreza trwała cztery dni, a wystąpiły na niej takie gwiazdy światowej muzyki jak Moby, Prodigy, Placebo, Q-Tip czy Duffy. Polską scenę muzyczną reprezentowali m. in. Fisz, O.S.T.R czy Maria Peszek.

W tym roku również  nie zabraknie świetnych artystów, organizatorzy zapowiadają występ ponad 100 wykonawców. Jedną z największych gwiazd będzie amerykańska grupa Pearl Jam. Zespól sprzedał już ponad 60 mln płyt i na tym z pewnością nie zamierzają przestawać, ponieważ w poprzednim roku wyszedł ich nowy album Backspacer.

Fani Hip-Hopu będą mieli okazję podziwiać jednego z najznamienitszych przedstawicieli tego gatunku- rapera NAS-a. Muzyk z Nowego Jorku od lat utrzymuje się w ścisłej czołówce tego gatunku, a od premiery jego debiutanckiego albumu Illmatic minęło 16 lat. Na scenie będzie go wspierał Damian Marley. Artyści nagrali niedawno wspólny album pt. Distant Relatives. Damian jest synem najsłynniejszego Jamajczyka w historii ? Boba Marleya.

Strony: 1 2

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading ... Loading ...

1 Komentarz »

  • Pan Bankowy pisze:

    Dbrze nam się czyta :-) blog dodany do ulubionych :)