Start » Bale, bankiety, Branża eventów spotkań, Imprezy firmowe, Imprezy integracyjne, motywacyjne, Imprezy okolicznościowe, Organizacja szkoleń

Dla kogo kurs barmański?

5 marca 2010 4 879 views 1 Komentarz

Jak sprawić, żeby napoje alkoholowe, które sami robimy można było nazwać profesjonalnym drinkiem? Najlepsza metoda to samemu stać się zawodowym barmanem i skorzystać z kursu barmańskiego w jednej z wielu szkół, które mieszczą się w całej Polsce.

Kurs rozpoczyna szkolenie I stopnia. Gwarantuje ono podstawową wiedzę z zakresu obsługi i zarządzania barem, dalej poruszane są zagadnienia związane z alkoholoznawstwem, fachową terminologią barową, podstawowym słownictwem języka angielskiego w gastronomii, miksologii, sztuki somelierskiej, podstawowych trików barmańskich, elementów obsługi kelnerskiej oraz różnego rodzaju degustacji i pokazów instruktażowych.

Program nauczania jest  bardzo obszerny dzięki niemu zyskujemy  nowe umiejętności i wiadomości z zakresu przyrządzania drinków. Jeszcze tylko dobra wola i dyplom mamy w kieszeni. Cena kursu I stopnia waha się od 600-1400 zł. Do tego nie rzatko trzeba doliczyć koszty związane z noclegiem i wyżywieniem. Jak widać rozbieżność cenowa jest dość duża, ale w grę wchodzi również czas trwania poszczególnych kursów w różnych ośrodkach szkoleniowych
Po otrzymaniu dyplomu można  śmiało stwierdzić, iż zdobywamy nowy, ciekawy i bardzo przyszłościowy zawód. Ponadto zyskujemy bezcenne umiejętności, które możemy ?sprzedać? w towarzystwie. Możemy zaskoczyć znajomych znajomością alkoholi i podać prawdziwego drinka swojej dziewczynie.

Kurs barmański I stopnia nauczy nas wszystkiego co każdy barman ? początkowo amator powinien umieć. Dla tych osób, które wiążą swoją przyszłość z zawodem barmana lub dla tych, którzy po prostu chcą zgłębić tajniki barmańskie, a także nauczyć się nierzadko bardzo trudnych sztuczek i trików szkoły mają w swojej ofercie kursy II i III stopnia.

Strony: 1 2

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading ... Loading ...

1 Komentarz »

  • barman pisze:

    Myślę, że I stopień już wystarczy, aby zabłysnąć w towarzystwie i na imprezach.
    Świetna sprawa :>