Start » Branża eventów spotkań, imprezy, Wydarzenia

Deep Purple w Polsce

17 września 2010 1 508 views 0 Komentarzy

Deep Purple to prawdziwy fenomen sceny muzycznej, przez wielu zespół ten uznawany jest za najważniejszą grupę w historii muzyki, która współtworzyła takie gatunki jak heavy metal oraz hard rock.

Deep Purple został wpisany do Ksiegi Rekordów Guinnessa jako najgłośniejszy zespół świata. Grupa działa już od 42 lat i ma na swoim koncie ponad 100 mln sprzedanych płyt. Deep Purple wydał 18 płyt studyjnych i 10 albumów koncertowych, a utwór ?Smoke On The Water? znalazł się w czołówce 500 najlepszych kompozycji w historii muzyki rockowej. Jesienią ukaże się nowy studyny album grupy, który zespół promować będzie na trasie koncertowej, w ramach której pojawi się na 3 koncertach w Polsce!

Początki Deep Purple sięgają 1968 r., kiedy to w Hertfordshire powołana została do życia grupa pod nazwą Roundabout, którą tworzyli; Ritchie Blackmore, Jon Lord, Nick Simper oraz Rod Evans. Deep Purple, szczególnie w początkowym etapie działalności, przechodził liczne zmiany składu, jednak finalnie pierwszym trwałym składem, który odniósł największy sukces, był ten, w którym znaleźli się: Ian Gillan, Ritchie Blackmore, Jon Lord, Roger Glover i Ian Paice. W takim zestawieniu zespół działał w latach 1969 ? 1973, a następnie, kiedy grupa wznowiła swoją działalnosć w latach 1984 ? 1989 oraz w 1993 r. Po odejściu Blackmore?a w zespole na stałe zawitał Steve Morse, a kiedy w 2002 r. ostatecznie z zespołem pożegnał się Jon Lord, pełnoetatowym klawiszowcem formacji został Don Airey.

Grupa zadebiutowała w 1968 r. za sprawą płyty ?Shades Of Deep Purple?, która znalazła się na 24 pozycji podsumowania Billboard, jednak prawdziwy sukces przyszedł w 1970 r., kiedy to wydany został album, ?Deep Purple In Rock?. Była to czwarta płyta w dyskografii zespołu, z którą grupa odniosła niesamowity sukces na rynku europejskim. Po premierze tego krążka Deep Purple wyruszył na 15 – miesięczną trasę koncertową – In Rock World Tour, która zamieniła się w prawdziwy pochód tryumfalny przez największe sale koncertowe świata.

W 1972 r. swoją premierę ma szósty album w dorobku Deep Purple ? ?Machine Head?, który uznany został za jedno z największych dzieł zespołu oraz prawdziwy kamień milowy muzyki rockowej, to właśnie z tej płyty pochodzi utwór ?Smoke On The Water?. W 1976 r. dochodzi do rozpadu grupy, która reaktywowana zostaje 8 lat później, czego efektem są kolejne płyty formacji: ?Perfect Strangers? (1984 r.) oraz ?The House Of Blue Light? (1987 r.) . W 1993 r. ukazuje się album ?The Battle Rages On…?, ostatni studyjny krążek nagrany w składzie z Ritchie Blackmore?m, który finalnie pożegnał się z grupą w listopadzie, 1993 r. W 2005 r. ukazuje się ostatni jak dotychczas studyjny album w dorobku grupy ? ?Rapture Of The Deep?.

Na wrzesień tego roku zapowiadany jest nowy, dziewiętnasty już w dorobku, studyjny album Deep Purple, Ian Gillan zdradził już, że grupa do studia wejdzie w lutym. Również jesienią zespół wyruszy na trasę koncertową, promująca to wydawnictwo. W ramach tej trasy formacja pojawi się na 3 koncertach w Polsce. Grupa ta już wielokrotnie gościła w naszym kraju, za każdym razem dając niezapomniane show, w wypełnionych do ostatniego miejsca  halach. Po raz ostani zespół grał w Polsce w maju zeszłego roku, kiedy to dał rewelacyjny popis swoich możliwości na wrocławskich Polach Marsowych, (na koncert ten przybyło ponad 15 000 fanów). W dniu tego koncertu został pobity kolejny rekord świata, ponad 6000 gitarzystów, wraz z gościem specjalnym ? Steve’m Morsem, wykonało utwór ?Smoke On The Water?.

Artyści wracają do Polski chętnie i często, zaś bilety na ich koncerty wysprzedają się z niezmienną regularnością. Nikogo, kto widział ten zespół na żywo, nie trzeba specjalnie przekonywać, że koncerty to ich najprawdziwszy żywioł. Rockmani dowiodą tego po raz kolejny już w październiku, zapraszamy!

Wszelkie informacje o sprzedaży biletów: tel 032/205 25 00 (wew 101),

żródło: www.spodek.com.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading ... Loading ...

Komentarze są niedostępne.