Start » Branża eventów spotkań, Imprezy plenerowe

Bezpieczeństwo imprez masowych

11 lutego 2010 2 347 views 0 Komentarzy

21 kwietnia 2009 r. została ogłoszona nowa ustawa o bezpieczeństwie imprez masowych z dnia 20 marca 2009 r. (Dz. U. Nr 62 poz. 504 z 2009 r.). Ustawa ma polepszyć walkę z chuligaństwem, polepszyć bezpieczeństwo na organizowanych imprezach oraz na polskich stadionach za pomocą szeregu nowo wprowadzonych rozwiązań. Wprowadzenie nowej ustawy ma również na celu zapewnić m.in. bezpieczny przebieg Euro 2012.

Ustawa wprowadza bardziej ostrzejsze  kary za wykroczenia i przestępstwa. Wprowadzono również nowe rodzaje czynów zabronionych, których nie wolno się dopuścić w związku z imprezą masową, a które nie były uwzględnione w dotychczasowej ustawie.

Za wnoszenie lub posiadanie na meczach alkoholu grozić będzie kara ograniczenia wolności albo grzywną nie niższa niż 2 tys. zł. Za wnoszenie materiałów pirotechnicznych i innych niebezpiecznych przedmiotów grozić będzie grzywna, ograniczenie wolności, albo od trzech miesięcy do pięciu lat więzienia.

Ukaranych za wykroczenia podczas imprezy sąd będzie orzekał od dwóch do sześciu lat tzw. zakazu stadionowego, który będzie połączony z obowiązkiem stawiania się na komisariacie policji w czasie meczu.

Postępowanie w sprawie wykroczeń i przestępstw popełnionych w związku z imprezą masową odbywać się będzie w trybie przyspieszonym.

Ustawa o bezpieczeństwie imprez masowych umożliwia sądowi wymierzenie kary do górnej granicy jej ustawowego zagrożenia zwiększonego o połowę, jeżeli sprawca ukarany lub skazany za wykroczenie lub przestępstwo, o których mowa w ustawie, w ciągu 2 lat od ostatniego ukarania lub skazania popełni ponownie podobne umyślne wykroczenie lub przestępstwo.

Strony: 1 2

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading ... Loading ...

Komentarze są niedostępne.